Dziecko dla odważnych

[TEATR]
Spektakl komediowy na podstawie poradników Leszka K. Talko z Beatą i Tomaszem Schimschener

adaptacja i reżyseria: Justyna Kowalska
muzyka: Michał Dymny
scenografia: Ewa Pietras
światło: Dariusz Nawrocki
ruch sceniczny: Tomasz Wesołowski
asystent reżysera: Agnieszka Zieleziecka

obsada: Beata Schimschener i Tomasz Schimschener

produkcja: Fundacja Gospodarstwo Teatralne
mecenas spektaklu: Wawel

27.01.2014 Teatr Scena Stu (Kraków)

Aktualnie spektakl  jest w repertuarze Teatru Ludowego w Krakowie. Gramy również na scenach impresaryjnych w Polsce i za granicą. W celu zamówienia spektaklu proszę o kontakt.

Poradników dla młodych rodziców napisano już cale tomy. Przede wszystkim można się z nich dowiedzieć, że dziecko w każdej chwili może:
a) wypaść z łóżeczka,
b) wypaść z wózeczka,
c) ba, nawet z okna
d) może na siebie coś wylać
e) albo się po prostu zakrztusić i udusić

Podczas czytania takiego poradnika rodzice trzęsą się bardziej, niż gdyby właśnie oglądali horror. Czym różni się od innych poradników poradnik Leszka Talko, którego adaptację prezentujemy na scenie? 

Dowiemy się z niego, nie co MY możemy przypadkiem zrobić dziecku, lecz co z premedytacją dziecko może zrobić NAM.


Dziecko dla odważnych to spektakl-poradnik dla wszystkich, którzy zamierzają mieć dzieci, mają dzieci i chcą ich więcej, dla tych, co maja dzieci i maja ich serdecznie dość. Ci którzy dzieci nie mają i nie zamierzają za żadne skarby świata ich mieć, również znajdą w tym przedstawieniu wiele dla siebie.
To trzeba zobaczyć! Ich pojedynki słowne, jak i cielesne, przekomarzania się jako rodziców i pełne fantazji szarże, gdy pokazują, ile może Kudłata, do czego zdolny jest Pitu. Trzeba zobaczyć Beatę Schimscheiner, gdy zachwyca się mrówką, „Schimiego” jako Teletubisia lub podczas skoku na bank… Dawno się tak nie bawiłem. Tak nas bawi to sympatyczne małżeństwo; i siebie też, choć wyobrażam sobie, ile pracy kosztowało ich przygotowanie tak forsownego, utrzymanego w tempie spektaklu.

Wacław Krupiński // KULTURAŁKIfot. Weronika Kupiszewska