Eksperyment Miłość. Getto singli.

[TEATR / IMPROWIZACJA / PERFORMANCE / HAPPENING]
Projekt warsztatowy z udziałem aktorów-amatorów. 

Autor Eksperymentu i Generalny Coach Getta: Justyna Kowalska
Coach Przyboczny i Trener Mentalno-Fizyczny: Dominika Katarzyna Borkowska
Muzykoterapeuta: Piotr Żyła
Architekt Getta i Projektant Uniformów: Grzegorz Borys Roman
Asystent Sztabu: Joanna Wadowska

obsada: Anna Chawrona, Mariusz Cichoński, Barbara Dziedzic, Stanisław Dziedzic, Sara Gawlik, Jakub Kowalik, Monika Kuleczka, Grażyna Ladra, Mirosław Mazur, Karolina Niemiec, Grzegorz Borys Roman, Joanna Sitko, Tadeusz Siudak, Michał Stanisławczyk, Ilona Szewczyk, Joanna Wadowska, Łucja Wosik, Maciej Zieliński

premiera: 11.04.2015 Teatr Łaźnia Nowa, Kraków

„Sytuacja z dnia na dzień, z godziny na godzinę zaostrza się, rozwój epidemii rozstań następuje w zastraszającym tempie, prezydent rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego.
Wzajemne obwinianie się, podejrzenia o zdradę, atrofia uczuć, to tylko najbardziej symptomatyczne objawy choroby… Na wydzielonych administracyjnie obszarach tworzone są specjalne strefy, popularnie zwane gettami singli, gdzie zarażeni poddawani są kwarantannie. Ale to i tak nie powstrzymuje niszczycielskiej fali rozstań przetaczającej się przez miasto, służby porządkowe nie nadążają usuwać złamanych serc walających się po bruku.”

Kilkunastu odważnych aktorów amatorów wcieliło się w singli oraz ekspertów od spraw miłości i wspólnie postanowiło rzucić wyzwanie epidemii. Na dwa miesiące odizolowali się od świata w Tajnym Getcie Laboratoryjnym Łaźni Nowej, gdzie pod czujnym okiem reżyserki Justyny Kowalskiej i artystycznego sztabu kryzysowego prowadzili intensywne badania nad sobą. Cel wspólnych działań był jasno określony: ustalenie przyczyn epidemii oraz opracowanie skutecznej metody leczenia. Aktorzy amatorzy zastosowali szerokie spektrum narzędzi improwizacyjnych, dzięki którym w niespełna dwa miesiące został przygotowany ciekawy, utrzymany w stylistyce „pół żartem pół serio” pokaz, stanowiący kolektywny zapis najrozmaitszych zmagań uczestników eksperymentu z samotnością, wypartymi emocjami i lękami. Czy Łaźniowy eksperyment pomoże zwalczyć epidemię, skutecznie uleczy złamane serca?

Miłość to jedyna rzecz, która usprawiedliwia świat.
Miłość to coś lepszego niż kawa i papierosy razem wzięte.
Miłość to spojrzenie we wnętrze człowieka.
Miłość to kolczasty jeżyk.
Miłość to takie coś, co można przetrawić. Może też leżeć na żołądku, ale może też przyprawić o wrzody.
Miłość to ciasteczka.
Miłość to niepiszący długopis, piękny uśmiech, niebieskie oczy, rozczarowanie, zapomnienie o kimś, zaduma, szacunek.
Miłość to zwykła ściema, a może chemia.
Miłość to zjawisko potrzebne do istnienia ludzkości, jak również może wywoływać inne reakcje, jak zazdrość, a co za tym idzie różne zachowania, a nawet może być wyklęta.
Miłość to uczucie głupie, kiedy myślisz nie tylko o przysłowiowej dupie, ale tak zwyczaj nie dumasz o tym kimś czule i czujesz się tak dziwnie w ogóle i w szczególe. Miłość ma skrzydła, nogi, ręce i czasem rogi, a serce gdzieś tak dziwnie bije i to chyba tyle.
Miłość to umiejętność milczenia.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

fot. Klaudyna Schubert