Od Czikago po Elej, czyli nomore66us

[TEATR / WYPRAWA / FOTO / WIDEO]
Dokumentalny spektakl drogi zrealizowany w ramach stypendium MKiDN.

reżyseria: Justyna Kowalska
scenariusz: Justyna Kowalska, Patrycja Babicka
muzyka: Piotr Żyła
scenografia: Borys Grzegorz Roman
światło: Dariusz Nawrocki
obsada: Iwona Sitkowska, Kajetan Wolniewicz

premiera: 07.04.2013 Teatr Łaźnia Nowa (Kraków)

Gramy na scenach impresaryjnych w Polsce i za granicą. W celu zamówienia spektaklu proszę o kontakt.

Kicia Kowalska ma 33 lata – wiek idealny na spełnianie marzeń. Kicia spełni dwa: nie dość, że pojedzie do USA i będzie podróżować kultową drogą ROUTE 66 – i to tirem!, to jeszcze spotka się ze swoim księciem w lśniącej zbroi, rycerzem na białym koniu, supermenem, batmanem, z pierwszym mężczyzną swojego życia…, czyli z ojcem, którego nie widziała od 17 lat


WESOŁA I WZRUSZAJĄCA PRZYPOWIEŚĆ O MARZENIACH I ODZYSKANEJ MIŁOŚCI RODZINNEJ, I TO NA FAKTACH – LEPSZE NIŻ „UKRYTA PRAWDA”

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

fot. Weronika Kupiszewska / Mateusz Kula

Prawdziwa historia!

Spektakl został zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bezpośrednią inspiracją do powstania spektaklu były osobiste wrażenia reżyserki, Justyny Kowalskiej i jej ojca, z podróży legendarną autostradą 66. W kilkanaście dni przemierzyli trasę Chicago – LA – Chicago, czyli ok. 8000 km (czyli jak z Krakowa do Bagdadu i z powrotem). Owocem podróży, poza powstaniem spektaklu jest 70 godzin materiału filmowego, seria autoportretów w toaletach na postojach dla kierowców ciężarówek i bogata dokumentacja.